DE ART.

Dominika Dolata

Rocznik ’91. Absolwentka Wydziału Sztuki w Opolu, z dyplomem z fotografii (2015).

Od dziecka miałam zamiłowanie do rysowania. W gimnazjum plastyki uczył mój wujek, który popchnął mnie w tym kierunku. Namówił mnie do złożenia papierów na Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego – tak też zrobiłam, udało się i dostałam się bez problemu.

Na studiach moimi ulubionymi dziedzinami było malarstwo oraz fotografia, z której zresztą robiłam dyplom na zakończenie.
Po studiach kupiłam tablet graficzny i stwierdziłam, że spróbuję sił w grafice komputerowej. Już na studiach „nadużywałam” białego koloru, aby wyodrębnić światło w portretach, za co ganił mnie jeden z profesorów. Ale tak mi się podobało, i tak zostało – także w grafice cyfrowej.

Obecnie ta poświata jest czymś charakterystycznym dla moich prac. Są one na pograniczu komiksu jak i realistycznego przedstawienia. Dodatkowo typowe dla moich prac jest to, że postaci są niemalże zawsze „ubrane” w tatuaże – zawsze wybieram prace artystów których znam osobiście lub bardzo cenię.

Poza rysowaniem postaci zajmuję się także teksturowaniem modeli 3d do gry/wirtualnego świata – IMVU. Mam tam na koncie kilka oficjalnych współpracy z szefostwem z USA – w tym pierwszy wielki pokaz mody łączących projektantów z „realnego” świata jak i tych „online”, który był wyróżniony w amerykańskim Vogue.